top of page
NK_008141DSC_9586_edited_edited.jpg

Doprovodné Muziky

Cimbálová Muzika je pro taneční soubor velice důležitá a proto v našem souboru rozhodně nechybí. Za naši kariéru jsme měli možnost si zahrát s několika super Cimbálkami a každá nám hrála na hezkou notu.

DSCF0574-scaled.jpg

CM Šternovjan

  • website
  • CM Šternovjan FB

Naše cimbálová muzika byla založena na jaře roku 2015. Každé začátky bývají těžké a u nás to nebylo jiné. První sestava se ustálila ve složení: Prim, David Šinderbal – vedoucí a zakladatel muziky, který působil i v jiných souborech. Pochází ze Slovácka, a proto naše muzicírování „voní Dolňáckem“.

CM Šternovjan pro FS Salajku hraje od roku 2022 a na to, že spolu hrají pár let, tak jim to moc hezky hraje i zpívá.

Doufáme, že spolu vydžíme co nejděle a budou nám hrát, tak dlouho jak to půjde.

CM Friška

  • website
  • CM Friška Facebook

Psal se rok 2003…

… a na Slováckém Roku v Kyjově vystoupila nová cimbálová muzika – Kyjovánek. Zahráli jsme tehdy

v pořadech „Jsme dobří…“ a „…budem ještě lepší!“. Na pořadu jsme pracovali pod vedením Hany Vašulkové, Ladika Sedláčka a primáše BROLNu – Radka Zapletala.

Naší hudbou a energií obohacujeme akce všeho druhu jako jsou svatby, plesy, košty, oslavy nebo hodové zábavy, ale nevypadli jsme ani z festivalového kolotoče. Od roku 2014 jezdíme po vlasti i zahraničí s folklorním souborem Salajka
z Dambořic.

1072358_655212391209206_260236960_o.jpg
CM primáš_edited.jpg

CM Primáš

  • website
  • CM Primáš Facebook

Pod názvem cimbálová muzika Primáš z Boleradic působíme v oblasti Hanáckého Slovácka od roku 2006. V roce 2011 jsme vydali své první CD s názvem Hanácké Slovácko, o deset let později výroční CD Od Rožnova po Břeclav. Dlouhodobě spolupracujeme s Divadelním spolkem bratří Mrštíků z Boleradic, s tanečními soubory, mužskými a ženskými pěveckými sbory, k vidění jsme rovněž na slavnostních koncertech, besedách u cimbálu, koštech vín, burčákových slavnostech a dalších společenských akcích.

CM Mládí

  • website
  • CM Mládí Facebook

Jsme jihomoravská cimbálová muzika z obce Čejč a na poli folklórní hudby působíme od roku 1993. Díky poloze naší obce, ležící na hranicích tří národopisných oblastí, čerpáme široký repertoár písní těchto regionů - Hanácké Slovácko, Kyjovsko a Podluží. V repertoáru máme písně a muziku i ostatních regionů Moravy, Slovenska a také Čech a Maďarska.

CM Mládí.jpg
bottom of page